Afgestudeerden

Onze afgestudeerden dragen in heel Vlaanderen bij aan de uitbreiding, verdieping en vernieuwing van de biologische en biodynamische landbouw. Een groot deel van hen heeft werk gevonden of gecreëerd in de biologische landbouwsector. Vaak worden ze later ook praktijkopleider, soms ook (gast)docent.

Op deze overzichtskaart vind je alle Landwijzer-afgestudeerden die (in Vlaanderen) actief zijn in de biologische sector. Je kan zien wie ze zijn en waar ze zich hebben gevestigd of werken, nadat ze het Leertraject Bio & BD-landbouw volgden. (Kan je het infokadertje niet helemaal zien? Verschuif de kaart dan even...)

CSA 't Schaaphof

Sofie De Blieck (16e cyclus) en Heleen Dewanckele (17e cyclus)
Bedrijfsleidsters
Landegem

Provinciaal Proefcentrum voor de Groenteteelt Oost-Vlaanderen

Peter De Backer (1e cyclus)
Medewerker
Kruishoutem

CVBA De Wassende Maan

Stefan Derdelinckx (1e cyclus)
Medewerkers
Astene

Hogeschool Gent, afdeling landbouw te Melle

Els Goossens (1e cyclus)
Medewerker
Melle

CSA Eoster

Peter Vanvinckenroye (1e cyclus) en Elias Rebai (14e cyclus)
Bedrijfsleider en medewerker
Pellenberg

Blauw Kasteel

Klaas Arbyn (2e cyclus), Lieven Van der Stricht (7e cyclus), Alain Claus (14e cyclus)
Scheldewindeke

De Wroeter

Geert De Backer (2e cyclus) en Goele Vrolijks (2e cyclus)
Medewerker
Kortessem

De Lochting

Didier Bouden (3e cyclus)
Roeselare

Pol Hanssens

Pol Hanssens (3e cyclus)
Bedrijfsleider
Wevelgem

Hof Seghers

Jessy Deweerdt (3e cyclus)
Medewerker
Bever

CVBA Ourobouros

Karel Houdmont (3e cyclus), Sofie De Valck (6e cyclus) en Aaron D'hoore (19e cyclus)
Dikkele

CVBA Aardevol

Geertje Stoffels & Bert Vandergeynst (3e cyclus)
Bedrijfsleiders
Mal

Biosano

Mieke Lateir (3e cyclus)
Medewerker
Wommelgem

CVBA De Zonnekouter

Lien Mennes (4e cyclus), Lukas Reulens (18e cyclus) en Jan Vanhulle (19e cyclus)
Mede-bedrijfsleidster
Machelen aan de Leie

CSA Boerencompagnie (CVBA)

Tom Troonbeeckx (5e cyclus), Brecht Goussey (15e cyclus) en Ine Craenhals (17e cyclus)
Bedrijfsleiders
Heverlee

Dagactiviteitencentrum De Moester

Rebecca Messiaen (5e cyclus)
Medewerker
Sint-Denijs-Westrem

Waalhoekhof

Marc Bleys (6e cyclus)
Bedrijfsleider
Handzame

Proefcentrum Pamel (Kleinfruit en Aarbeien)

Paul Hendrickx (6e cyclus)
Medewerker
Pamel

't Herdertje

Peter De Grande (7e cyclus)
Bedrijfsleider
Ettelgem

De Nieuwe Winning

Koen Meeuwis (7e cyclus)
Bedrijfsleider
Hasselt

CSA Het Vrije Veld

Souliman Diraa (7e cyclus) en Lore Callens (11e cyclus)
Bedrijfsleiders
Zutendaal

Vlaamse Landmaatschappij (VLM)

Katrien Geldof
Medewerker
Gent

CSA Wijveld

Michiel Van Poucke (8e cyclus) en medewerkers Koen Claes (19e cyclus) en Stephanie De Caluwé (16e cyclus)
Mede-bedrijfsleider
Destelbergen

Landwijzer vzw

Ineke Docx (9e cyclus) en Siebe Keirse (16e cyclus)
Leertrajectbegeleider
Gent

CSA De Wakkere Akker

Sam De Wandel (8e cyclus)
Mede-bedrijfsleider
Herent

De Wikke (Wonen en Werken)

Lesley Van Beveren (8e cyclus)
Medewerker
Leuven

Puur Natuur

Isabel Holthof (18e cyclus)
Medewerker
Melsele

CSA De Pletterick

Bert Neuckermans (9e cyclus)
Bedrijfsleider
Herne

Kiemkracht

Klaas Ysebaert (9e cyclus)
Bedrijfsleider
Avelgem

CVBA De Kollebloem

Manuel Baeyens (10e cyclus) en Arne Hermans (18e cyclus)
Mede-bedrijfsleider
Sint-Lievens-Esse

CSA Land van Duwijck

Birgit Haepers (10e cyclus)
Bedrijfsleidster
Lier

Le Pic-Vert

Jelle Jacobs (10e cyclus)
Bedrijfsleider
La Glanerie

Plukhof

Els Vloebergh (10e cyclus)
Bedrijfsleidster
Wiekevorst

CSA Grondsmaak

Corazon De Raeymaecker (11e cyclus)
Bedrijfsleidster
Kontich

Stoppel

Fien De Schacht (11e cyclus)
Bedrijfsleidster
Poperinge

CSA De Witte Beek

Jen Nold (11e cyclus) en Anne Martens (18e cyclus)
Bedrijfsleidster en medewerkster
Bierbeek

Het Wijveld in Bloei

Christel Palinckx (11e cyclus)
Bedrijfsleidster
Destelbergen

Lincelam

Bert Samyn (11e cyclus)
Bedrijfsleider
Leisele

CSA De Plukboerderij van Schelle (en B&B)

Kristien De Boodt (11e cyclus)
Bedrijfsleidster
Schelle

't Seizoen

Sarah Bulckens (12e cyclus)
Bedrijfsleidster
Smeerebbe-Vloerzegem

't Ambrozijn

Sander Van Himste (15e cyclus)
Medewerker
Waardamme

Bio-Boer Busschots

Heidi Cobbaert (12e cyclus)
Medewerker
Koningshooikt

Le Petit Botanique

Joachim Haemers (12e cyclus)
Medewerker
Gent

Biobuur

Kris Hofmans (12e cyclus)
Bedrijfsleider
Mechelen

PITO Stabroek

Joke Wouters (12e cyclus)
Medewerker
Stabroek

CSA De Goedinge

Maarten Cools (13e cyclus), Wim Michels (14e cyclus) en medewerker Wouter Philippaert (18e cyclus)
Bedrijfsleiders
Afsnee

CSA ‘t Legumenhofke

Greet De Smedt (14e cyclus)
Bedrijfsleidster
Neerijse

SymBIOse

Katia Delmot (14e cyclus)
Bedrijfsleidster
Dilbeek

Ons Logisch Voedsel

Ole Deschout (14e cyclus)
Bedrijfsleider
Booischot

CSA Bio Bij Bernd

Bernd Vandersmissen (13e cyclus)
Bedrijfsleider
Rummen

Puur Landelijk

Rudy Vermeer (13e cyclus)
Bedrijfsleider
Leopoldsburg

Kleinood

Bert De Doncker (14e cyclus)
Bedrijfsleider
Anzegem

CSA De Koningsbemde

Ilse De Ruyter (14e cyclus)
Bedrijfsleidster
Hoeleden

CSA 't Lekkerland

Tim Meys (14e cyclus) en Lies Vissers (15e cyclus)
Bedrijfsleiders
Puurs

De Boomgaardier

Ward Putzeys (14e cyclus)
Bedrijfsleider
Tongeren

Bloom

Ruth Selleslaghs (14e cyclus)
Bedrijfsleidster
Ichtegem

't Fruitratje

Bram Steeno (14e cyclus)
Bedrijfsleider
Bierbeek

CSA Grondig

Benny Van de Velde (14e cyclus), Koen Claeys (19e cyclus), Elise Van Broeckhoven (20e cyclus)
bedrijfsleiders
Gentbrugge

Ecomanus

Josse Horsten (14e cyclus)
Bedrijfsleider
OLV-Waver

De Kruidgaard

Katrien Gilson (15e cyclus)
Bedrijfsleidster
Sint-Joris-Weert

Plukplek

Dorothea Lequeux (15e cyclus)
Bedrijfsleidster
Ternat

Livinushof

Maarten Noë (15e cyclus)
Mede-bedrijfsleider
Sint-Margriete

Bio-Isidoor

Robrecht Suetens (15e cyclus)
Bedrijfsleider
Zoersel

Talander vzw

Katrijn Beukeleirs (16e cyclus)
Medewerker
Arendonk

Groenlof

Koen Weyers (17e cyclus)
Bedrijfsleider
Afsnee

Augustijnenhof

Katrien Rosier (17e cyclus)
Loppem

Aardse smaken

Kevin Wagemans (17e cyclus)
Bedrijfsleider
Brasschaat

Vremdveld

Bart Verstraete (17e cyclus)
Bedrijfsleider
Vremde

CSA Het Mosterdzaadje

Tuur Vangeel (16e cyclus)
Bedrijfsleider
Mol

Ferm

Sander Van Nieuwenhove (16e cyclus) en Veerle Huybrechts (16e cyclus)
Bedrijfsleiders
Hombeek, Zemst-Laar

Kraakvers.bio

Iona Simionescu (16e cyclus)
Bedrijfsleidster
Lier

't Middenveld

Koen De Wit (16e cyclus)
Bedrijfsleider
Hombeek

Het Neerhof

Hilde De Boeck (16e cyclus)
Medewerker
Dilbeek

't Goerenhof

Veerle Rappé (15e cyclus)
Medewerker
Lummen

De Groene Kapoen

Jack Van Wesenbeeck (10e cyclus)
Lier

Ecologische B&B In Motion

Lief Verhaegen (2e cyclus)
Bedrijfsleidster
Hannut

Ecologische B&B Aanaajaanaa

Carol Gheeraaert (2e cyclus)
Bedrijfsleidster
Gent

Bio-Garant

Piet De Beule (2e cyclus)
Medewerker
Steenhuffel

Den Diepen Boomgaard

Koen Bienstman (3e cyclus)
Medewerker
Grimbergen

Heerlijkheid van Heule

Katleen Vandamme
Medewerker
Heule

De Vroente - Lousbergmarkt

Katia Bogaert (5e cyclus) en Lukas Reulens (18e cyclus)
Medewerker
Gent

Mark Van Hove

Mark Van Hove (17e cyclus) en Arie Kuipers (16e cyclus)
Bedrijfsleider en medewerker
Bekkevoort

De Kijfelaar

Vaïmiti Agemans (10e cyclus)
Medewerker
Herentals

InnoGreen bvba

Elias Rebai (14e cyclus)
Medewerker
Leuven

Curinck's Berry

Harold Hage (13e cyclus)
Bedrijfsleider
Hasselt

Biofresh

Marco Verhagen (1e cyclus)
Medewerker
Sint-Katelijne-Waver

De Moeiakker

Mauri Boute (15e cyclus)
Bedrijfsleidster
Eeklo

The Barn Bio Market

Arthur Saey (16e cyclus)
Verantwoordelijke voor aankoop groenten en fruit
Etterbeek

Loof & Bezen

Tom Cnudde (15e cyclus) en Kaat Segers (18e cyclus)
Bedrijfsleiders
Wommelgem

Landknapen

Veerle Rappé (15e cyclus)
Medewerker
Lummen

De kleur van hier en nu

Katarine Bouckaert (17e cyclus)
Bedrijfsleidster
Sint-Martens-Bodegem

BioBees

Katarine Bouckaert (17e cyclus)
Medewerker
Ternat

Milagrow

Bert Van De Moortel
Medewerker
Aartselaar

De Grote Linde

Declercq Leen (17e cyclus)
Bedrijfsleidster
Oostkamp

't Groenselveld

De Rouck Pieter-Jan (17e cyclus)
Bedrijfsleider
Zeveneken

De Hop

Bob Vandendriessche (18e cyclus)
Bedrijfsleider
Ruddervoorde

Rijk Bos Bloemen

Marieke De Vos (18e cyclus)
Bedrijfsleidster
Elene

De Antwerpse Stadsherder

Lukas Janssens (18e cyclus)
Bedrijfsleider
Wilrijk

Het Kruisbos

Tom Kockx (18e cyclus)
Bedrijfsleider
Kalmthout

De Veldstraatzoersel vzw

Bart Gysels (19e cyclus)
Bedrijfsleider
Zoersel

Werve Hoef

Wannes Nyckees (18e cyclus)
Bedrijfsleider
Schilde

Oogstappel

Wim Verbruggen (19e cyclus)
Mede-bedrijfsleider
Emblem

Buitengewoon Bio

Anja Mariën (18e cyclus)
Bedrijfsleidster
Keerbergen

Akelei

Anja Mariën (18e cyclus)
Medewerkster
Schriek

Veldkleur

Rosette Hendrix (19e cyclus)
Bedrijfsleidster
Rummen

Marty's Micros

Martijn Pironet (19e cyclus)
Bedrijfsleider
Geetbets

Puur Leguum

Filip Zandecki (19e cyclus)
Bedrijfsleider
Heusden-Zolder

Mangelmoes

Jef Stevens (18e cyclus)
Bedrijfsleider
Houthalen-Helchteren

Zilt en zoet

Julie Van Overmeiren (19e cyclus)
Bedrijfleidster
Antwerpen

De Lommerte

Bi Verbraecken en Jan Valckx (18e cyclus)
Bedrijfsleiders
Veerle-Laakdal

Inagro

Ruben Mistiaen (18e cyclus)
Medewerker
Roeselare

Posthof vzw - Stadsakker

Aisha Abraham (17e cyclus)
Medewerkster
Antwerpen

Eetba(a)r

Eva Snijders (17e cyclus)
Leuven

Moesland

Koen Doggen (17e cyclus)
Bedrijfsleider
Zwijndrecht

't Uilenbos

Senne Martens (15e cyclus)
Medewerker
Moerbeke

De Zaailing

Katrien Dobbelaere (15e cyclus)
Bedrijfleidster
Nukerke

Ayuno

Annemie Regniers (13e cyclus)
Medewerkster
Gent

Flietermolen

Bert Neuckermans (9e cyclus)
Medewerker
Tollembeek

Christoforus gemeenschap

Thomas Braem (9e cyclus)
Medewerker
Munte

Steinerschool Leuven

Joyce Vits (7e cyclus)
Tuinbouwleerkracht
Leuven

Groentegem

Laura Eschauzier (18e cyclus)
Bedrijfsleidster
Lievegem

De Leiemeersen

Sarah Michels (18e cyclus)
Mede-bedrijfsleidster
Machelen aan de Leie

De Avalonhoeve

Wivine Heynderick (18e cyclus)
Oosterzele

VanZelf Natuurlijk

Maarten Vandamme (17e cyclus)
Bedrijfsleider
Huldenberg

De Beersche Hoeve

Teun Luijten (18e cyclus)
Medewerker
Oostelbeers

Aardebloesem

Sandra Vermeiren (18e cyclus)
Bedrijfsleidster
Veerle, Antwerpen

RICO LAB

Ruth Vanreusel (18e cyclus)
Deurne

Bes en bloem

Reina Wauters (19e cyclus)
Bedrijfsleidster
Lokeren

Fleur-Couleur

Reina Wauters (19e cyclus)
Medewerkster
Landegem

Het Fruitbos

Ibe Van Roy (19e cyclus)
Bedrijfsleider
Veldegem

De Daalkouter

Hannes Van Den Bossche (19e cyclus)
Bedrijfsleider
Herzele

Slow

Evelyne Mahy (19e cyclus)
Bedrijfsleidster
Gent

De Biopluktuin

Pieter Moenaert (9e cyclus)
Stene

Lisbona

Jarno Claeys (12e cyclus)
Bedrijfsleider
Pittem

Ferme Beltaine

Hendrik Clinckspoor (11e cyclus) en Sieglinde D'Haeyer (15e cyclus)
Bedrijfsleiders
Anvaing

De Zoenebloem

Tine Janssen (12e cyclus)
Bedrijfsleidster
Dilsen-Stokkem

't Coolhof

Allen Vermeirsch (15e cyclus)
Bedrijfsleider
Putte

De Bloemencowboy

Dimitri Meuwis (16e cyclus)
Bedrijfsleider
Spalbeek

De Alverberg

Joris Walpot (17e cyclus)
Medewerker
Kortessem

Weigewijs

Joos Dominique (18e cyclus)
Bedrijfsleidster
Heverlee

Erwtjes en knollen

David De Jong (2e cyclus)
Bedrijfsleider
Zandbergen

De Innengaard

Ellen Vandewalle (16e cyclus)
Bedrijfsleidster
Brugge

Zet jezelf op de kaart! We vragen aan elke afgestudeerde om mee te bouwen aan een actuele kaart, en het ons te laten weten als je situatie veranderde, als je een nieuw bedrijf of job start, … . Dankjewel!

Onze afgestudeerden zijn ook de mooiste ambassadeurs voor het leertraject Bio- en BD-landbouw.
Hun verhalen en ervaringen zie en lees je hier in filmpjes, artikels, ... 

Als voorsmaakje: Oud-cursisten Bernd en Rosette:

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief!